Reklam ve Pazarlama
Augmented Reality'nin en önemli kullanım alanlarından biri reklam sektörüdür. Firmalar ürünlerinin pazarlamasında müşteriyi interaktif kullanıma yönlendirerek çok daha etkili olabiliyorlar.

Oyun ve Eğlence
Geçtiğimiz aylarda tüm dünyayı kasıp kavuran Pokemon GO çılgınlığı  Augmented Reality'nin en ünlü eğlence örneklerinden biridir.

Eğitim
Augmented Reality teknolojisi ile çocukların önündeki kitaplar birdenbire canlanıyorlar! AR uygulaması yüklü telefonu ile önündeki kitaba bana çocuk, elindeki ekranda kitabı üzerinde bir dinazoru hareketli bir şekilde görebilmekte. Üstelik yaklaşıp uzaklaşarak ve de etrafında dönerek. Tabiki bu sadece bir örnek..

Tarih-Arkeoloji
Geçmişte muhteşem yapılarıyla göz kamaştıran şehir zamanın öğütücü çarkları arasında yüzyıllar içerisinde harabeye dönüşebiliyor. Bize kalan ise yıkık mekanlar içerisinde hayalgücümüzü kullanarak şehrin eski ihtişamını hayal edebilmek. Ama Tiridi ve Augmented Reality ile artık tarihi mekanlar sanal alemde hayat buluyor. Tarihi belgelerden ve akademisyenlerden yararlanarak eski tarihi şehirleri ve yapıları yeniden canlandırıp insanların tarihi mekanları görmelerini sağlamak mümkün.

Mimarlık & İnşaat
Henüz inşa edilmemiş mekanları sunmanın bir diğer yolu Augmented Reality. İnşa edilecek mekanı müşterinize gerçek zamanlı olarak 3D ortamda interaktivite içinde sunmak pazarlamada sizi bir adım öne geçirecektir. Almanya'daki bir kişi cep telefonuna yüklediği uygulama ile İstanbul'daki daireyi 3D olarak inceleyebilir ve bilgi alabilir.

Artırılmış Gerçeklik Uygulama Alanları