E-mail hesaplarını Outlook 2016 üzerinden kurulum yaparak kullanabilirsiniz.

 

Outllok programını açtığınızda ilk olarak Dosya menüsünden hesap ekle butonuna tıklayınız.
 
outlook 2016 mail kurulumu


 

Ardından elle kurulum veya ek sunucu türleri seçeneğini işaretleyerek ileri butonuna tıklayınız.

 

outlook 2016 mail kurulumu

 

 
Pop ve Imap seçenğini işaretleyerek ileri butonuna tıklayınız.

 

outlook 2016 mail kurulumu

 

 
Bir sonraki ekranda gelen ve giden posta sunucu bilgilerini mail.siteadresiniz.com şeklinde yazmalısınız. Örnek olarak site adresiniz www.tiridi.com olduğunu varsayarsak bu bölümlere mail.tiridi.com yazılmalıdır. Oturum açma bilgileri bölümünde de mail adresi ve şifresi yazılmalıdır. Ardından Diğer Ayarlar butonuna tıklayınız.

 

outlook 2016 mail kurulumu

 

 
Diğer ayarlar bölümünde gelişmiş sekmesine tıklayınız. Bu bölümde gelen sunucusu 110, giden sunucusu ise 587 olmalıdır.
Teslim kısmındaki iletinin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneğini işaretlerseniz gelen mailleriniz webmail üzerinde de saklanacaktır belli bir süre sonra silinmesini de bu alandan seçebilirsiniz. Bu seçenek maillerin Outlook üzerinden değil webmail üzerinden sileneceği süreyi belirler. Outlook üzerinde ki mailleriniz manuel bir silme işlemi yapmazsanız sillinmeyecektir.

 

outlook 2016 mail kurulumu

 

 
Giden sunucusu sekmesine tıklayınız. "Giden sunucum (SMTP)için kimlik doğrulaması gerekiyor" seçeneğini işaretleyin ve gelen posta sunucum ile aynı ad ayaralrını kullan seçeneğini seçip tamam butonuna tıklayınız.

 

outlook 2016 mail kurulumu

 

 
İleri butonuna tıkladığınızda hesap ayarları sınama ekranı karşınıza çıkacaktır. Bu işlemler de tamamlandı olarak görüldüğünde pencereyi kapatabilirsiniz.

 

outlook 2016 mail kurulumu

 

 
Bir sonraki adımda farklı bir mail hesabını daha eklemek için başka hesap ekle butonuna tıklayabilir yada son butonuna tıklayarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

 

outlook 2016 mail kurulumu

 

 
Artık mail gönderimi ve alımını Outlook üzerinden yapabilirsiniz.